Do Primorsk’a można dotrzeć na trzy sposoby (ceny aktualne na 2011 rok).

SAMOLOTEM
Najszybciej jest dolecieć samolotem do miejscowości Burgas położonej około 50 kilometrów od apartamentu. Oferujemy transfer z lotniska (rezydent przyjeżdża autem) – 50 euro. Jeśli jednak zdecydują się Państwo na dojazd na własną rękę z lotniska to zalecamy wejść w autobus miejski nr 15) i dojechać do dworca w Burgas (bilet kupujemy u konduktora – 1 LV) – czas jazdy ok. 20 minut. A następnie przesiąść się w bus do Primorsk’a (bilety można kupić w kasie lub u przewoźnika – 7 LV) – czas jazdy ok. 40 minut. Ewentualnie można przyjechać taksówką (targując się z kierowcą zapłacimy min. 100 LV).

AUTOBUSEM
Pomiędzy Bułgarią a Polską kursuje autobus międzynarodowy, który dociera do stolicy Bułgarii – Sofia. Gdzie następuje przesiadka w autobus bezpośrednio do Primorsk’a. Dworzec autobusowy jest położony około 1 kilometra od apartamentu.

SAMOCHODEM
Trzecie metoda jest to dojazd samochodem. Niezależnie od miejsca wyjazdu z Polski polecamy trasę prowadzącą przez Rumunie, gdyż nie są tam pobierane opłaty za autostrady (winiety).

1. Dojazd do przejścia granicznego w Chyżne i wjazd do Słowacji lub przejazd przez Czechy autostradą (przypominamy o konieczności wykupienia winiety (na 7 dni 40zł na jeden miesiąc 70zł). Można ją zakupić na przejściu granicznym. Drogi na Słowacji są bardzo dobre jednak mamy po drodze góry więc musimy się liczyć z tym że przejazd zabierze nam w przybliżeniu 2-3 godziny.



Ceny paliw: gaz 0,69 EUR, ropa 1.36 EUR, benzyna 1.47 EUR.

2. Po przejechaniu Słowacji wjedziemy do Węgier. Trasa prowadzi przez B. Bystrzyce i Zvolen (E77) do przejścia Sahy (Sahi). Na Węgrzech również należy zakupić winietę najlepiej na pierwszej stacji paliw na 10 dni 11,85 eur, http://www.motorway.hu/). Podróż kontynuujemy drogą E77 aż do Budapesztu. W mieście jest duży ruch jednak jeżeli będziemy się trzymać głównej trasy i kierowali się na M5 (E75) można wyjechać z miasta na autostradę prowadzącą w kierunku miejscowości Szeged.

Ceny paliw na Węgrzech (nie ma gazu – trzeba kupić na Słowacji) benzyna 385 HUF, ropa 380 HUF.

3. Z Unii Europejskiej wyjeżdżamy na przejściu granicznym w pobliżu Szeged i wjeżdżamy do Serbii. Wjazd do Serbii umożliwia dowód osobisty. Serbia nie jest członkiem Unii Europejskiej ale można przekraczać granice na dowód osobisty przez cały rok. W Serbii nie ma winiet jednak autostrada, która przecina kraj z północy na południowy wschód jest płatna. Opłaty pobierane są na bramkach na autostradzie od Subotica do Nis opłata 11,5 EUR. Przed Nis zjeżdżamy na drogę E80 do Pirot i Dimitrovgrad.

Za całość zapłacimy około 13.5 EUR, cena gazu 65 DIN benzyna 135,90 DIN

4. Następnym etapem podróży jest przejście graniczne pomiędzy Serbią i Bułgarią. Na przejściu granicznym po stronie Bułgarskiej musimy kupić winietę na tydzień (8 EUR), miesiąc (15 EUR) lub rok (50 EUR).

Cena gazu 1.18 LV, benzyny 2.30 LV, ropy 2.25 LV.

Bułgaria jest członkiem UE od stycznia 2007 roku więc mogą się Państwo czuć jak na swoim terytorium.